Sausā eļļa. Kā to lietot un kāds labums no tās?

Sauso eļļu no mitrās eļļas var atšķirt viegli. Sausā eļļa pēc sajūtas ir sausa, tā iesūcas ādā ļoti ātri, neatstājot taukainu slānīti. Pēc sausās eļļas izmantošanas var droši darīt citus darbus, jo eļļa neatstās pleķus. Savukārt mitrā eļļa ir izteikti biezāka, smagāka un vajadzīgs krietns laiks, lai tā iesūktos ādā.

Vai sausā eļļa arī ir dabīga?

Jā, arī sausā eļļa ir dabīga. Sausumu rada cits ķīmiskais sastāvs. Dažas no sausajām eļļām ir vīnogu sēklu eļļa, sezama eļļa, kamelīna un mežrozīšu eļļa. Mitro eļļu vidū ir mandeļu, kokosriekstu, rīcineļļa un citas.

Sausā eļļa ar mandeļu aromātu

Kādu labumu sniedz sausā eļļa?

Visbiežāk sauso eļļu izvēlas tie cilvēki, kuriem nepatīk mitrās eļļas “smagums” un ilgā iesūkšanās ādā vai matos. Sausā eļļa iesūcas ļoti ātri, un pēc tās lietošanas nav sajūtas, ka rokas ir jānoslauka.

  • Sausā eļļa mitrina un palīdz ādai/matiem ilgāk saglabāt šo mitrumu.
  • Tai ir viegla tekstūra.
  • Sausā eļļa mīkstina, vizuāli uzlabojot ādas/matu izskatu.
  • Sausā eļļa retāk izraisa ādas pretestības reakciju vai izsitumus, jo neatstāj uz ādas atlikumu kā mitrā eļļa.
  • Nav nepieciešama sagatavošanās un nav jāieplāno ilgāks laiks, lai lietotu sauso eļļu, jo tā iesūcas ādā/matos ļoti ātri

Uzreiz gan jāpiemin mitrās eļļas lielākais bonuss (lai nerodas iespaids, ka tā ir sliktāka par sauso) - nav labāka līdzekļa masāžai kā mitrā eļļa, kas ilgi saglabā plūdenumu un maigumu, kamēr tiek veikta masāža sejai vai ķermenim.

Kā lietot sauso eļļu?

Visbiežākā kļūda ir pārspīlēt ar produkta daudzumu. Tāpēc pirmajā reizē jāizmanto patiešām pavisam nedaudz eļļas, lai saprastu, cik daudz ir vajadzīgs tieši Jums. Varbūt vairāk, bet varbūt maza pilīte. Mazāks daudzums nemazinās produkta vērtību, bet pārāk liels var radīt nepatīkamu taukainuma sajūtu, sevišķi matos.

Eļļa jāuzklāj un viegli jāiemasē sausā, tīrā ādā, līdz tā pilnībā iesūkusies. Ja to lieto matiem, tad tīros matos (sausos vai mitros, kā labāk patīk) no matu vidusdaļas līdz galiņiem (vai tikai galiņiem).

Eļļu maisījumi - serumi

Daudzi ražotāji gatavo arī eļļu maisījumus jeb serumus, kas apvieno atsevišķu eļļu (gan sauso, gan mitro) labākās īpašības un fantastiski smaržo.

Sausā eļļa. Sausās eļļas serums

Théophile Berthon 1867 sauso eļļu serumi pieejami ar 3 aromātiem: citrusu & neroli, mandeļu un īrisa. 100 ml lielie iepakojumi ir pietiekami ilgam, ilgam laikam, jo serumi ir koncentrēti un ļoti efektīvi, lietojot pavisam nelielu daudzumu produkta. Izvēlies savu no 3 aromātiem un pudelīšu dizainiem, un izbaudi izcilu ādas un matu kopšanu, lai skaistums būtu klātesošs ik dienu!

Eļļas skaistumkopšanā

Eļļu (gan sauso, gan mitro) pielietojums skaistumkopšanā ir plašs. Tās lieto gan ķermeņa ādas kopšanai, gan sejas ādai (problemātiskas ādas īpašniekiem ieteicams pirms tam konsultēties ar speciālistu, jo eļļas var radīt reakciju). Tāpat arī gan nagu kutikulu mitrināšanai, gan matu barošanai un atjaunojošai iedarbībai. 

Sniegtais labums ir atkarīgs no pašas eļļas, piemēram:

  • olīvu eļļa: antioksidanti (anti-ageing iedarbība), pretiekaisuma efekts;
  • vīnogu sēklu eļļa: antioksidanti, antibakteriāla iedarbība, dziedējošs efekts;
  • kokosriekstu eļļa: ādas aizsargbarjeras veidošana, antioksidanti, antibakteriāla iedarbība, dziedējošs efekts;
  • argana eļļa: ādas elastībai, aizsargbarjeras veidošanai, atjaunošanai;
  • tējas koka eļļa: cīnās pret akni un kopj ādu ar tieksmi uz ādas nepilnībām.

Iekļaujiet eļļas savā skaistuma rutīnā un atklājiet to pozitīvās īpašības!

Atpakaļ uz blogu

Pievieno savu komentāru

Lūdzu ņem vērā, ka komentāri pirms publicēšanas tiek izskatīti, tāpēc netiek publicēti uzreiz.