Mājas aromāti - emociju radītāji telpās

Mājas aromāti pārvērš mūsu mājas stāstos, kurus vēlamies izdzīvot. Skan tik daiļrunīgi, vai ne? Varam, protams, uz tiem skatīties arī pavisam pragmatiski - mājas aromāti piešķir telpai noteiktu smaržu. Tomēr KĀPĒC lai mēs vēlētos, lai istaba smaržo citādi?

Mājas aromāti

Smarža - emociju nesēja

Runājot par smaržām (jebkādām: no iemīļotā parfimērijas ūdens līdz svaigi ceptām kanēļmaizītēm), vienmēr jāatgriežas pie pašiem pamatiem - ar ožas palīdzību mēs ne tikai atpazīstam faktus par šo pasauli, bet arī izjūtam emocijas un glabājam atmiņas. Vēl pirms zīdainītim nofokusējies redzes asums, viņš jūt smaržu un tā ir viena no spēcīgākajām maņām. Mammas smaržu viņš nesajauks ne ar ko citu, tā viņu nomierina un rada labsajūtu. Un tā arī tālāk - smarža rada maiguma un komforta sajūtu (rīta kafijas aromāts brīvdienas rītā), citreiz trauksmes sajūtu (dūmu aromāts bez redzama iemesla), raisa atmiņas (sajūtot narcišu aromātu, prātā nāk pavasaris) utt. 

Tas arī ir iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas aromatizēt telpas, kurās dzīvo vai strādā. Emocijas, emociju meklēšana, atmiņas, izjūtas. Mēs visi patiesībā esam tik romantiskas būtnes! 

Aromāts var celt mūsu emocijas un padarīt ikdienu laimīgāku un produktīvāku, un var arī gremdēt, izraisot galvassāpes.

Veidi, kā piešķirt telpai aromātu

Neviena telpa nav bez smaržas. To veido pats nams, tā iedzīvotāji, telpu uzturēšanas un kopšanas līdzekļi - vesels aromātu maisījums. Un tad - aromatizētāji, kuru vēsture iesniedzas gadsimtiem tālā pagātnē, kad, galvenokārt, tos izmantoja dažādiem rituāliem. Mūsdienās, lai arī popularitāti nav zaudējuši vīraka kociņi, vispieprasītākie ir:

  • difuzori (sākot no niedru kociņiem aromātiskā šķīdumā līdz elektriskajiem difuzoriem, kas aromātu izplata ar gaisa pilieniem);
  • aromātiskās sveces.

Mājas aromāti no Eight & Bob

Kā izvēlēties labu mājas aromātu

Kas ir labs? Labs ir tāds, kas nav uzmācīgi sintētisks, provocējot galvassāpes, un izplata aromātu vienmērīgi ilgā laika periodā.

  1. Dodiet priekšroku mājas aromātiem, kurus ražo parfimērijas ražotāji vai sveču ražotāji, nevis saimniecības preču ražotāji, jo pirmajiem ir pieeja pie augstvērtīgām un dabīgām sastāvdaļām, kuras ir piemērotas ieelpošanai ilgā laika posmā. Turpretī saimniecības preču ražošanā izmantotajiem aromatizētājiem ir cita funkcija.
  2. Pievērsiet uzmanību tilpumam. Ja telpas ir lielas un jums svarīgi, lai aromāts turas ilgi, izvēlieties lielāku tilpumu.
  3. Neeksperimentējiet ar smaržu notīm. Ja jums nesimpatizē, piemēram, rozes smarža, tad nepērciet tādu mājas aromātu, kurā roze ir viena no notīm. 

Notis:

Guļamistaba (relaksācija, atpūta): lavanda, ciedrs, vaniļa.

Virtuve (mājas sirds, aktīvākā darbības zona): citrons, greipfrūts, laims, piparmētra.

Dzīvojamā istaba (kopīgais ģimenes laiks, relaksācija): ambra, sandalkoks, jasmīns. 

Vannas istaba (atjaunošanās, laiks sev): augļi, ziedi, tropiskie aromāti.

Villa Mode iesaka

Luksusa aromāti mājai no Francijas parfimērijas nama Eight & Bob:

  1. Omulīgā, siltā noskaņa, ko iedvesmojuši ASV Kolorādo štata slēpošanas kūrorti Telluride - Aspen. Eight & Bob TELLURIDE – ASPEN
  2. Izsmalcinātā, ziedošā atmosfēra, ko iedvesmojis Ņujorkas ekskluzīvais ciemats Sagaponack. Eight & Bob SAGAPONACK – THE HAMPTONS
  3. Dzīves svinēšanas un baudīšanas noskaņa, ko iedvesmojusi Itālijas pilsēta Varenna pie Komo ezera. Eight & Bob VARENNA – LAGO DI COMO
  4. Eksotisku brīvdienu atmosfēra, ko iedvesmojusi nelielā Lord Howe sala pie Tasmana jūras. Eight & Bob LORD HOWE – MER DE TASMAN
  5. Savvaļas piedzīvojumu izjūtas, ko iedvesmojis Tangaņikas ezers Āfrikā. Eight & Bob TANGANIKA – L'AFRIQUE

Lai mājas ir vislabākā vieta, kur būt!

Atpakaļ uz blogu

Pievieno savu komentāru

Lūdzu ņem vērā, ka komentāri pirms publicēšanas tiek izskatīti, tāpēc netiek publicēti uzreiz.